Gülüş Tasarımı Nedir?

Ağız bakımı denilince akla diş ağrısı, ağız kokusu ve diş kayıpları gibi problemlerin çözümü gelse de günümüzde diş ve diş etlerine bağlı gülüş estetiği de çok önemli bir yere sahiptir.

Ağız bakımı denilince akla diş ağrısı, ağız kokusu ve diş kayıpları gibi problemlerin çözümü gelse de günümüzde diş ve diş etlerine bağlı gülüş estetiği de çok önemli bir yere sahiptir. Çeşitli sebeplerden dolayı oluşan estetik sorunlar, kişilerin sosyal hayatlarını olumsuz olarak etkileyebilir.

Teknolojinin ve bilimsel çalışmaların ilerlemesiyle birlikte artık pek çok yöntemle daha güzel gülüşler sağlanabilmektedir. ‘Gülüş tasarımı’ kavramı ise çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Multidisipliner bir yaklaşım olan gülüş tasarımı, birçok işlemin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Sağlık Rehberi
13.06.2023
Hamilelikte Diş Tedavisi Olur Mu?
MAKALE

Hamilelikte değişen hormonların ve alışkanlıkların etkisiyle ağız ve diş sağlığı bozulabilir. Ancak sanılanın aksine düşük, erken doğum ve kanama riski taşıyan sıkıntılı gebelikler haricindeki gebeliklerde neredeyse tüm tedaviler uygulanabilmektedir.

ŞİMDİ OKU
14.06.2023
Dişleri Fırçalarken Diş Etlerinin Kanaması Normal mi?
MAKALE

Diş etleri genellikle sağlıklı olduğunda kanamaz. Dişlerimizi fırçalarken gördüğümüz kanama, diş hekimimize gitmemiz gerektiğini işaret eder.

ŞİMDİ OKU
WhatsApp Bizi Arayın Sizi Arayalım