Dişleri Fırçalarken Diş Etlerinin Kanaması Normal mi?

Diş etleri genellikle sağlıklı olduğunda kanamaz. Dişlerimizi fırçalarken gördüğümüz kanama, diş hekimimize gitmemiz gerektiğini işaret eder.

Diş etleri genellikle sağlıklı olduğunda kanamaz. Dişlerimizi fırçalarken gördüğümüz kanama, diş hekimimize gitmemiz gerektiğini işaret eder. Düzenli kontroller ile bu tür sorunları önlemek mümkündür. 6 ayda bir düzenli olarak diş hekiminizi ziyaret ederek bu tip sorunlarla karşılaşma riskini en aza indirirsiniz. Dolayısıyla diş ve diş eti rahatsızlıklarına önceden önlem almış olursunuz.

Ülkemizde, diş eti kanamasıyla karşılaşıldığında insanlar diş fırçalamayı bırakma eğilimindedir, ancak bu yanlış bir algıdır. Diş eti kanayan kişiler, önce diş hekimine başvurmalı ve tedavi sürecinde düzenli diş fırçalamayı sürdürmelidir.

Sağlık Rehberi
13.06.2023
Hamilelikte Diş Tedavisi Olur Mu?
MAKALE

Hamilelikte değişen hormonların ve alışkanlıkların etkisiyle ağız ve diş sağlığı bozulabilir. Ancak sanılanın aksine düşük, erken doğum ve kanama riski taşıyan sıkıntılı gebelikler haricindeki gebeliklerde neredeyse tüm tedaviler uygulanabilmektedir.

ŞİMDİ OKU
16.06.2023
Gülüş Tasarımı Nedir?
MAKALE

Ağız bakımı denilince akla diş ağrısı, ağız kokusu ve diş kayıpları gibi problemlerin çözümü gelse de günümüzde diş ve diş etlerine bağlı gülüş estetiği de çok önemli bir yere sahiptir.

ŞİMDİ OKU
WhatsApp Bizi Arayın Sizi Arayalım